יום רביעי, 22 מאי 2024, 16:30  הפוך לדף הבית   הוסף למעודפים   שלח לחבר   RSS 

חוג אומנויות לחימה לילדים

חוג לאומנויות לחימה

שנת הלימודים בפתח ואיתה שלל חוגי אומנויות לחימה לילדים


מאת: אמיר כהן
פורסם: 20/7/2010

ב-1 לספטמבר חוזרים תלמידי ישראל לספסל הלימודים ובאותה נשימה ההורים רושמים את הילדים לחוגי אחר הצהריים. בין היתר הילדים נחשפים למגוון אומנויות לחימה רבות.   אתר מרכזי למציאת חוגים ופעילויות, וחוגים לאומנויות לחימה בפרט הוא אתר חוגל שניתן דרכו למצוא פעילות באומנויות לחימה לפי אזורים בארץ ולפי סוג אומנות הלחימה. חוג – אתר החוגים של ישראל מציע גם כן חוגים לאומנויות לחימה בדיוק באופן אופן שחוגל מציג את החוגים.


המחיר - הנושא היותר כואב של ההורים

המחיר הוא גורם משפיע מאוד על החלטת ההורים לאן לשלוח את הילד אך יש לזכור כי כאשר ילד לומד לא רק אומנויות לחימה אלא גם מקבל ערכים נוספים כמו משמעת, כבוד הדדי, שליטה עצמית ועוד, השיקול הכלכלי עשוי להדחק הצידה כאשר ילד משפר את התנהגותו במסגרת החוג. יפה לראות את מנחם הורביץ מערוץ 10 בכתבתו המצולמת  על אומנויות לחימה.


איך לבחור חוג אומנויות לחימה לילדים?

בבחירת החוג לילד  יש לקחת בחשבון מספר גורמים והם:

  • מיקום גיאוגרפי של החוג – אם לדוגמא החוג מתקיים בבית הספר הכי פשוט להורים, זה קרוב לבית.  כמו כן, הילד מכיר את מרבית הילדים בחוג – יתרון.  באם החוג אינו בבית ספר, האם ההורה יכול לשלוח את הילד לבד? האם יש חנייה מסודרת ליד מקום החוג? 
  • מחיר – האם המחיר הוא חצי שנתי, שנתי או כל חודש. ילד עשוי להתלהב בדיוק שבועיים ולסרב שוב להגיע לחוג אומנויות הלחימה.
  • עלות הציוד – בחלק מאומנויות הלחימה נדרשים חליפות, כפפות, נעליים וכדומה. מחירם אינו זול.  לרץ לקנות  ציוד  זה לא חכם כי לאחר חודש עלולים לגלות ההורים שכספם ירד לטמיון  בשל פרישת הילד מהחוג.
  • הסמכות המדריך וביטוח לילדים – האם למדריך או מאמן יש תעודת הסמכה? מה קורה אם ילד נפצע בחוג, האם יש ביטוח למקרה זה?
  • האם יש ערך מוסף בחוג אומנות הלחימה – ילד שהוריו יגלו שהפך להיות פחות אימפולסיבי, פחות אלים ויותר ממושמע בעקבות אומנות הלחימה –  עניין הכסף יתפוגג, והשמחה והסיפוק ישתלטו על ההורים כאשר יגלו שילדם שיפר את התנהגותו.
  • כמה פעמים בשבוע מתקיים החוג –  עוד גורם שיש לקחת בחשבון בעיקר להורים לילד שלא יכול להגיע לבדו למקום החוג.


לסיכום
, מציאת חוג לאומנויות לחימה יכול להעשות במסגרת בית ספרית או באמצעות האינטרנט. כמו כן, ילדים מושפעים ממה שחבריהם עושים ולכך השפעה מכרעת על החלטות הילד.

כניסת משתמש
אימייל
סיסמא
שכחת סיסמא?