יום ראשון, 10 דצמבר 2023, 19:48  הפוך לדף הבית   הוסף למעודפים   שלח לחבר   RSS 

אומנויות לחימה בישראל


מאת: צוות חגורה שחורה
פורסם: 21/12/2009
אומניות לחימה נפוצות בישראל
אומניות הלחימה זוכות לפריחה מחודשת בארץ מזה כבר כמה שנים תודות בעיקר לאינטרנט שמביא תלמידים פוטנציאלים קרוב יותר מאי פעם לדוג'וים הקרובים למקום מגוריהם על-ידי חיפוש קצר מאחד ממנועי החיפוש.  תחת כל עץ רענן ובכל קרן רחוב נפתחים מכונים חדשים ללימוד אומנויות לחימה ולא מעט ישראלים כבר נשאבו אל תוך הטרנד הזה.  אז אם גם אתם רוצים להתחיל אבל לא יודעים איזה אומנות לחימה מתאימה לכם, הכתבה הזו היא בדיוק בשבילכם...
 
ג'ודו
מדליית הכסף של יעל ארד ומדליית הברונזה של אורן סמדג'ה עשרים וארבע שעות אחר כך, הכניסו לתודעה של הישראלי הממוצע ביטויים כמו "איפון" וגרמו להרבה מאוד ילדים קטנים להרשם לחוגים שמלמדים את אומנות הלחימה היפנית העתיקה.  הג'ודו היא אומנות לחימה שעוסקת בעיקר במימד הקרקע.  מטרת הלוחם היא להטיל את היריב אל עבר המזרן ובכך לנצח את הקרב.  זו אינה אומנות לחימה מסוכנת אולם היא מצריכה תעצומות נפש וכוח פיזי גבוה במיוחד.
 
איגרוף תאילנדי
זוהי כנראה אומנות הלחימה הפופולארית ביותר בארץ וכנראה שגם בעולם.
קרב איגרוף תאילנדי הוא קרב אלים מאוד שמצריך מהלוחמים גמישות, זריזות, כוח מתפרץ וכושר גופני יוצא דופן.
הקרב מזכיר מאוד קרב איגרוף רגיל, אולם בניגוד לאיגרוף המסורתי, מותר להשתמש גם בבעיטות לכל חלקי הגוף, בברכיות ובמרפקים.  מבין כל אומנויות הלחימה הפופולאריות בארץ, זוהי אומנות הלחימה הנפוצה ביותר, אולי בגלל העדנה המחודשת לה זוכה ענף הספורט הזה בעולם כולו.
 
קארטה
הקארטה היא אומנות לחימה אשר פותחה לפני מאות שנים ביפן של התקופה הקיסרית.
על פי חוקי המדינה דאז, חל על האזרחים איסור מוחלט לאחוז בכלי נשק ולכן הם נאלצו ליצור אומנות שתעזור להם לשרוד בפני התקפות ב"יד ריקה" שזהו גם התרגום המילולי של השם.  בשנים מאוחרות יותר כאשר השלטונות ביפן אימצו את אומנות הלחימה הזו ואף איפשרו ללוחמים להצטייד בכלי נשק קטלניים נוספים לתורת הלחימה של אומני הקארטה גם אומנות השימוש בנונצ'אקו (שתי מקלות מחוברים בשרשרת ברזל עבה), בחרבות, בכוכבי נינג'ה קטלניים ואפילו במקלות הוקאידו.
 
קרב מגע
בניגוד לשאר אומניות הלחימה שמגיעות לארץ מן המזרח הרחוק, הקרב מגע היא אומנות ישראלית שמיוצאת בהצלחה לכל קצווי תבל.
את אומנות הלחימה הזו פיתחו מומחים ישראלים שאימנו יחידות מובחרות והיא קנתה לה שם עולמי בזכות הצלחתם של כוחות הביטחון הישראלים לעצור התקפות טרור.

כאמור זוהי סקירה מאוד קצרה על אומנויות הלחימה בישראל.  לפניכם סרטון המדגים כמה תרגילים של הגנה עצמית נגד כמה מההתקפות השכיחות ביותר ברחוב שיכולות להתבצע ביום יום על-ידי מישהו שרוצה להרע לכם עם סכין, מקל, אלה, אקדח וגם ללא כלי נשק.
כניסת משתמש
אימייל
סיסמא
שכחת סיסמא?