יום רביעי, 12 יוני 2024, 21:16  הפוך לדף הבית   הוסף למעודפים   שלח לחבר   RSS 

הצד העסקי של אמנויות לחימה

הצד העסקי של אמנויות לחימה


מאת: צוות חגורה שחורה
פורסם: 8/12/2009

לא מזמן נכנסתי אני ועוד כמה חבר'ה למסעדה בשכונה בפעם הראשונה. במבט ראשון המקום לא היה נראה מרשים. המקום היה מוזנח, ישן ועלוב משהו. יצאנו החוצה למרות שהאוכל אולי מצויין במסעדה זו, אבל הרושם שקיבלנו לא גרם לנו להשאר ולאכול.

באותה הנשימה, תארו לכם  שאתם נכנסים למועדון של אומנויות לחימה, והרצפה מתקפלת ומלוכלכת, או שיש זבל מפוזר בפנים? האם במקום כזה תמליץ לילדך להתאמן? בקיצור ולעניין, בכדי למשוך למועדון שלך, לחוג שלך עוד אנשים, עליך לדאוג שהמקום יהיה מאורגן ומצוחצח למופת! 

מקום נקי ומסודר משליך מיד על היותך מאורגן, ויש בך ובתלמידך גאווה לעיסוקכם וכבוד למקום . הדבר נכון גם לגבי המתאמנים - הופעתם ובגדי האימון שלהם. אם המקום שבו אתה מאמן יהיה נקי, מתוחזק היטב ומסודר, הוא ימשוך אליו אנשים, ויעשה להם חשק להתאמן אצלך. שלמות המקום זה לא הכל. יש עוד הרבה דברים שיש לקחת בחשבון בבחירת מקום לאימונים. אם המקום הוא ללא סטנדרטים גבוהים, כבר בכניסה אנשים יסתובבו וילכו, וכל זאת למרות שאתה מאמן מעולה.

ביפן, לדוגמא, בתי הספר לאומנויות לחימה הם ללא רבב, מבריקים. הרצפה מצוחצחת ומנוקה על ידי המתאמנים בסוף כל  אימון. על הקירות תלויות תמונות של מייסד בית הספר, תלויים גם  אמצעי לחימה  ועוד - וכל אלו נותנים  תחושה שכדאי להתאמן במקום כזה. אם ברצונך שהמקום שלך יהיה מושך ומזמין, הוא חייב להיות מבריק ומסודר. מבקרים שמגיעים אליך מבלי שתציג את עצמך - יבינו שמדובר במאמן מ.

הנה המלצה לסדר עבודה לארגון וסדר ומי צריך לעשות מה:

  •   ודא שמשטח האימונים נקי. קבע לך יום בחודש לניקוי יסודי. אם אתה מאמן במועדון כושר  אל תוותר, תבקש שיהיה נקי לטובת המתאמנים, שכן גם המועדון מרוויח מכך.  

  •   דאג שהשירותים ינוקו מספר פעמים ביום או לפחות פעם ביום. כמה פעמים נכנסת למסעדה או בר שהשרותים    שלו היו גועליים וזה עשה לך תחושה שאם זה ככה  מעניין איך האוכל במקום הזה?
  •   אם במקום שאתה מאמן יש חדר המתנה, דאג שיהיו שם ספסלים, כסאות  ושולחן - זה נותן תחושה נהדרת לאנשים שמגיעים למקום.
כל מקום שבו אתה מאמן חייב להיות נקי ומסודר. אם המקום בבעלותך, תוכל לתת  אימונים בחינם תמורת ניקוי המקום.  עליך להזכיר על בסיס יומי לכולם שמקום זה בשבילם ועליהם לכבד אותו, לנקות ולסדר אם צריך. מטלה זו תגדיש את שייכות המתאמנים למקום. 

 ישנן עוד כמה סיבות שעליך לשמור על הניקיון והסדר במקום: אם ברצונך למשוך לא רק ילדים אלא גם מבוגרים, עליך לתת להם תחושה של מקצוענות בכדי שירגישו שהמקום לא מיועד רק לילדים אלא גם למבוגרים.  כלל זה תופס גם לגבי ילדים, שכן לרוב מלווים על ידי הוריהם שיבדקו טוב טוב היכן הם משקיעים את כספם. אל תשכח שאתה לא היחיד בסביבה שמאמן, ואפשר תמיד למצוא חוג אלטרנטיבי לילד. 

כמאמן אומנות לחימה אתה מציע משהו יחודי. אתה מעניק למתאמנים שלך בטחון עצמי, יכולת להגן על עצמם,  חוסן נפשי ועוד. אבל ההצלחה מוגבלת מול המתחרים שלך אם המקום בו אתה מאמן נראה מלוכלך, מוזנח ומבולגן. לכן, שמור על המקום מצוחצח ונקי, ותן לאנשים סיבה להשאר אצלך לפני שבכלל יודעים איך אתה מאמן.

תרגום ועריכה מאנגלית: אמיר כהן
כותב המאמר: Christopher Caile

כניסת משתמש
אימייל
סיסמא
שכחת סיסמא?